Do szerokiego wachlarzu naszych usług zaliczyć można naprawy automatycznych skrzyń biegów. Naprawimy też skrzynię tip tronic, półatomat lub sprintshift.
Olej w skrzyniach automatycznych wymieniamy za pomocą maszyny firmy LAUNCH.Dynamiczna wymiana oleju

- Automat Launch - posiada elektroniczne sterownie, precyzyjne odmierzanie ilości oleju, podwójny układ filtrów.
- zalety wymiany dynamicznej - Nie ma potrzeby odkręcania elementów skrzyni poza wpięciem się w układ, czyszczenie całego układu razem z chłodnicą oraz miską olejową, wymiana 100% oleju, możliwość zastosowania detergentów do mycia skrzyń, usuwanie zabrudzeń i opiłków dzięki filtrom.

 


- Półautomat - stosowana w klasie A, jest to skrzynia manualna z układem AKS automatycznego sprzęgła, biegi wrzucane są przez standardową dźwignię zmiany biegów 1,2,3,4,5,R. Najczęstszy problem to uszkodzenie układu AKS.
- Tip Tronic - Właścicielem nazwy jest firma Porsche, ale stosowana jest globalnie. Standardowa automatyczna skrzyni z dźwignią P,R,N,D z dodatkową opcją zmiany biegów + , - co pozwala zmieniać biegi manualnie.
- Sprintschift - zazwyczaj stosowane w sprinterach, ale pojawiały się też w CLK. Jest to zwykła skrzynia manualna z hydraulicznym układem zmiany biegów. Dźwignia ma położenia + , - , A, N i R.